Vítejte na stránkách SDH Kaňovice

Obnovení činnosti MH!
V pátek 5. 6. 2020 se znovurozjede kroužek MH, který byl z důvodu pandemie Covid 19 přerušen. Těšíme se na vaši účast.
mh.jpg
Akce na květen 2020

30. 5. 2020 - Kácení máje a smažení vaječiny, Mezi lesy 16:00.
402.png
Dostal se nám do rukou jedinečný video záznam ze 40.výročí naše sboru.Video je bez zvuku a můžete na něm vidět ukázkový zásah Kaňovských hasičů za asistence okolních sborů, dále pak oslavy U Magery.
uklid.jpg
Jako každý rok je potřeba udělat jarní úklid.Ani letošek není výjimkou.Účast byla opravdu výborná, a tak jsme to vzali z gruntu. Více vám napoví fotoreport.
walker.gif
V neděli ráno se probouzím v dobré náladě a doufám, že po loňském arktickém dobrodružství se nic podobného opakovat nebude.Na počasí v televizi jsem se radši ani nedíval.Ale k mému překvapení venku sluníčko a teplo.Už tohle klima slibovalo docela slušnou účast jak místních tak přespolních.Sraz máme opět v 9 před Magičem, ale my vycházíme dříve, ať stíháme udělat radost Renči, která je určitě nadšená, že musí tak brzo otevírat hospodu.Na snídani si dáváme po dvě piva a někdo dokonce rum.Po chvilce už nás Dan vyhání, že jsme poslední a všichni ostatní už jsou na trase.Sledujeme červené fáborky, které nám označují cestu.Po chvilce potkáváme chvost průvodu jak si dává z plaskuly cosi tekutého asi nějaké energy nápoje.
velky znak zeleny.jpg
V oblasti prevence jsme se v rámci velmi omezených možností snažili o zvyšování požární bezpečnosti obce udržováním a posilováním zařízení požární ochrany a to údržbou sítě hydrantů počínaje a snahou o provádění osvěty mezi občany konče.
ples2014.jpg
A je tu zase!Akce na kterou spousta lidí čeká celý rok! Někteří jedinci, mě netrpělivě bombarduj už od června svými dotazy na kdy vychází ples.Tak jsme se dočkali, je sobota 5.ledna a já v koupelně nahazuji účes alá Dejvid Beckham :-).Chci vypadat k světu ,abych na této velkolepé akci, možná tak svou velikosti srovnatelnou s předáváním Oscaru, nedělal ostudu .Scuka s dalšíma parťákama máme v 18:00 U Magery. Podruhé na našem plese zahraje kapela UNIBANDIX, loni hráli perfektně a tak jsme neměnili.
vajecina.jpg
Každý rok na konci května pořádáme kácení Máje a smažení vaječiny.Samozřejmě proběhla týden předem malá brigádka, aby jsme zajistili dřevo a udělali na Mezi lesí pořádek.Na rozdíl od stavění Máje je dnes sobota, takže sraz u hasičárny je ve 14:00.Nakládáme ten prokletý stánek, který už máme X let a stejně ho nejsme schopni postavit napoprvé :-).Vše dopadne dobře a můžeme točit to lahodné pivo pro ty žíznivce, co se netrpělivě koukají směrem k výčepu.Kolem šesté hodiny dávám povel a jdeme porubat tu mega Máju. Střídáme se po pěti úderech sekyry do kmene.Po pár minutách to zapraská a už se valí k zemi jak Apollo 13.Na ohni už se tou dobou smaží vaječina, pěkně na špeku.U hrnce se střídají postupně všechny dámy a pečlivě míchají, aby se nepřichytla.Nakonec se nasbíralo 330 vajíček.Více prozradí fotografie.
machine_ps8.gif
Svátek 8.května je v hasičském kalendáři našeho okrsku věnován soutěži historických strojů PS8 v Řepištích. Naše družstvo se zúčastňuje pravidelně již několik let a menší úspěchy také přišly.Výhodou této historicko-recesní disciplíny je, že každým rokem jsou jiná pravidla, která se nedají moc natrénovat a my z toho ve velké konkurenci do jisté míry těžíme.Samozřejmě týden před soutěží děláme briefing v hasičárně a pročítáme si propozice.Naše druhé a mnohem zkušenější družstvo, také svolává poradu.Více vám řeknou fotky v tomto reportu.
majka.jpg
30.dubna, ať je pondělí nebo středa či jiný všední den se na hřišti Mezi lesy staví Majka.Druhý den je svátek práce a to je jasným znamením, že bude veselo.
Už týden předem děláme na hřišti brigádu, po zimě je třeba opravit pergolu,připravit ohniště a hlavně to nejdůležitější mít už připravenou i Máju, kterou v den akce jen nazdobíme a fouknem do připravené díry.Hlavním dirigentem(aspoň teda na hubě) je Marek Pinkoš. Nelíbí se mu, že máme pokaždé tak malý smrček a chce jednoznačně větší.Nestačí ani vysvětlování ostatních přítomných, že se to bude blbě stavět.Nakonec se necháme uchlácholit, což jak jsme později zjistili byla chyba.
vesele velikon.jpg
Ráno celý natěšený vstávám, mrknu z okna a nestačím se divit.Venku půl metru sněhu, Tohle Jančařík včera na Nově nepředpovídal, ale co, prý se jde za každého počasí.Obavu mám jen z nízké účasti.Obleču zimní oblečení,boty,rukavice a frčím na bus do Kaňovic.V autobuse už mě zdálky zdraví výčepní Blanka, která je také z Havru.S malým spožděním dodjiždíme k Mageře.Před hospodou je pusto prázdno, jen Dan s razítkem čeká na první účastníky.Uvnitř je kosa jak z nosa, než Blanka rozhajcuje krbová kamna trochu to trvá.I na tu bídu se schází nakonec šedesát nejotrlejších Brukaňců, ale na druhou stranu samí dobří,tvrdé jádro.
velky znak zeleny.jpg
V průběhu roku 2012 nebyl na území Kaňovic zaznamenán žádný požár, což je jistě dobré konstatování. Proto se na úseku represe věnovala celá zásahová jednotka a z ní vytvořené družstvo mužů, někdy i družstva dvě, jak na zdokonalování se v ovládání techniky v praxi, tak i teoretickému vzdělávání v rámci výcvikového roku. Zásahovou jednotku tvoří skupina členů sboru, která má předpoklady i podmínky k tomu, aby především v oblasti represe, aktivní činnosti na úseku výkonné požární ochrany, kdy je třeba fyzické i psychické odolnosti dokázali hodně. Velmi oceňujeme skutečnost, že se do této činnosti průběžně zapojují stále výrazněji mladí členové ze skupiny shromážděné kolem zástupce velitele Martina Bartečka. Poděkování je třeba však vyslovit samozřejmě i veliteli sboru Danielovi Kusákovi. Jejich společnou zásluhou je možné konstatovat, že je zde akceschopná zásahová jednotka, z níž je možno podle potřeb a okamžitého stavu tvořit, měnit a doplňovat soutěžní družstvo nebo družstva. Velitel i ostatní výkonní členové sboru, kteří mají za povinnost zúčastňovat se profesních vzdělávacích a odborných školení a seminářů tak v loňském roce činili bez výjimky
ples20131.jpg
Máme sobotní lednové ráno a po roce se půjde zase trsat.Na večer jsme uspořádali tradiční hasičský ples.Celý den věnuji přípravě zevnějšku a z šatníku vybírám nečekaně hasičský vycházkový oblek, který jsem minulý rok vyfasoval jako člen výboru.K večeru to začíná být hektické, přítelkyně nestíhá, ale i tak jsme na místě dříve než většina hostů.Věci hodíme do šatny a jdeme se usadit k námi rezervovanému stolu.Za barem dnes obě naše hvězdné výčepní Blanka s Renčou. Ples zahajuje jako obvykle krátkým proslovem Dan s Láďou a může započít veselí.Kapela dnes není jako obvykle Blankyt, ale sáhli jsme po Unibandixu.Už to chtělo trochu změny, nic proti Blankytu určitě je ještě někdy zase pozveme.Po večeří, která byla mírně řečeno studenější než by měla asi být se plní taneční parket a začíná se pařit.Nachystané máme samozřejmě i menší překvápko.Před jedenáctou se srocujeme v šatně a oblékáme kostýmy.Tentokrát se budeme snažit lidem v sálu prodat různé pomůcky, které znáte z teleshopingu.
2

Požáry.cz

Zprávy z OSH FM

Novinky na e-mail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one