Vítejte na stránkách SDH Kaňovice

Obnovení činnosti MH!
V pátek 5. 6. 2020 se znovurozjede kroužek MH, který byl z důvodu pandemie Covid 19 přerušen. Těšíme se na vaši účast.
mh.jpg
Akce na květen 2020

30. 5. 2020 - Kácení máje a smažení vaječiny, Mezi lesy 16:00.
pyros_logo_11287.jpg
Pravidelně každé dva roky se na Brněnském výstavišti koná veletrh požární a bezpečnostní techniky Pyros. Letos jsme se rozhodli pro jeho návštěvu už jen kvůli tomu, že brzy naši dosluhující Avii nahradí vozidlo nové. Je proto důležité zjistit jaké jsou naše možnosti v oblasti dopravních automobilů do 3,5 t.
Původní plán udělat si z této akce mikro hasičský zájezd ztroskotal, ale i tak se ve dvou vydáváme na strastiplnou cestu vlakem. Vyrážíme autobusem od Magiča v 6:52. Bohužel jsme si neuvědomili, že tento Frýdecký spoj bude plný pubescentu směřujících do škol. Obklopeni těmito studenty zjišťujeme, že nám prudce klesá inteligenční kvocient. Zadní část autobusu marně pátrala po tom, co jsou to slovní druhy, někteří střelci se je snažili i vyjmenovat, ale většinou dospěli k přídavným jménům a dál už motali páté přes deváté. Jedná dívčina dokonce s výrazem, jako největší hrdinka od Stalingradu prohlásila, že z češtiny letos propadne. Naše utrpení končí na vlakovém nádraží ve Frýdku, kde přestupujeme na tradiční motorák směřující přes Paskov a Vratimov na Hlavní nádraží do Ostravy. Tady máme půlhodiny čas a využíváme místního bufetu k občerstvení jedním točeným. Rychlík z Bohumína jede přesně. Vlak je prakticky prázdný, jen pár děti ze základky se svou třídní vyráží na školní výlet. Cestou samozřejmě koštujeme švestky z domácí zahrádky prohnané přes Přemové zařízení. V Brně na nádraží se to hemží lidmi. Proudící davy jako při Ramadánu ve Stockholmu. Správní vidláci ve velkoměstě se nezapřou a ihned zmatkujeme u automatu na jízdenky MHD. Jedna paní nám hned příkladným brněnským hantécem vynadá, že spěchá a že ji zdržujeme. Jelikož jsem pravý Brukaňský gentleman přenechávám svou pozici u toho pekelného stroje oné korpulentní dámě. Tramvaje jezdí co dvě minuty a to je příjemné, protože začíná být docela vedro. 
na web1.jpg
Před výstavištěm v Brně je ticho a klid. Jakoby se zde nic nekonalo. Po průchodu turniketem, prostudujeme plánek, abychom zbytečně nebloudili. Pyros a ISET se nacházejí v pavilonu F. Zrychleným přechodem se dostáváme konečně k tíženému cíli. Procházíme mezi zásahovými vozy a všemožnou i nemožnou požární technikou. Náš však speciálně zajímají dopravní automobily, kvůli kterým jsme vlastně přijeli. Moc pěkně vypadají Fordy Transity. 
na web2.jpg
Také nás zaujala budka městské policie Havířov. Je to ta budka co vždycky stojí přes vánoce a Silvestra na náměstí v Havru. Celkem nechápu, že se to tam chtělo někomu tahat. Na místě vystavovali i Rakušané a taky Číňané. Venku za pavilonem probíhaly ukázky IZS. My jsme stihli předváděčku policie Brno na koních. Uváděč do amplionu hovořil o tom, jak zasahují proti demonstracím a hlavně fotbalovým fanouškům. Tak tam valili koním pod kopyta dělobuchy apod. Po ukončení zajímavé ukázky jsme se rozhodli navštívit i veletrh ozbrojených složek. Šikovná vojanda v uniformě nás nejdříve prohnala přes detekční rám. Tady bylo ještě vše v pořádku. Bohužel chtěla vidět i batůžky, žel bohu jsme měli u sebe půl litru rumu a na půl dojetou láhev slivovice. Oznámila nám, že pokud chceme dovnitř, musíme to buď vypít, nebo vyhodit. Ani jedná možnost se nám v tu chvíli nezamlouvala, a tak jsme slušně poděkovali a odpochodovali ven. No viděli jsme jen to, co bylo vystavené před pavilonem.
na web 3.jpg
Celkem nám vyhládlo. V areálu byla pouze jedná restaurace, ale to nám nevadí, nejsme rozežraní. Výběr jen asi ze 4 jídel. Zvolili jsme nejmenší zlo a to byl guláš s kroketami, takové trošku gastroporno, ale hlad byl opravdu silnější. Plní zážitků opouštíme areál Brněnského výstaviště a valíme na tramvaj. Na nádraží zjišťujeme, že nám frnknul vlak asi o tři minuty. Hodinku čekání si krátíme v občerstvení kousek od vlakáče. U našeho stolu se prostřídá několik ochmelků. Nevím čím to je, ale okamžitě odhalili, odkud jsme. S některýma si zanadáváme na Starobrno. Ve vlaku zabíráme prázdné kupé. Cestou si přisednou ještě dvě slečny. Jedná je v pohodě a sem tam prohodí i nějaké slovo, ovšem ta druhá je protivná jak kuří oko. Při přestupu na hlaváku v Ostravě, ještě stiháme udělat i dobrý skutek a pomáháme jedné mamince s kočárkem. Ve Frýdku máme opět čas a klopíme v nedaleké restauraci jedno točené na cestu. V 19:23 vystupujeme u Magiče.
07.07.2017 13:46:56
marbrko

Požáry.cz

Zprávy z OSH FM

Novinky na e-mail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one