Moravskoslezská liga MH
Naše družstvo MH se zúčastnilo závodů MSL MH v Řepištích. Do soutěže bylo přihlášeno 42 družstev ve třech věkových kategoriích. Naši mladí se toho nebáli a zvládli soutěž dokončit. Na stupně vítězů to sice nebylo, ale i tak si vyzkoušeli běžet v té největší konkurenci a rozhodně nezklamali. Děkujeme i rodičům, kteří přijeli podpořit náš manšaft.
mh.jpg
Akce na červen 2018

1. 6. 2018 - Schůze výbroru,Hasičská zbrojnice 18:00.
6. 6. 2018 - Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
8. 6. 2018 - Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
15. 6. 2018 -  Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
16. 6. 2018 - Soutěž MH, Řepiště 8:30.
17. 6. 2018 - Příprava letní slavnosti, OÚ 10:00.
22. 6. 2018 - Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
29. 6. 2018 - Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
30. 6. 2018 - Letní slavnost, OÚ Kaňovice 15:00.

Velikonoční pochod 2013

vesele velikon.jpg
Ráno celý natěšený vstávám, mrknu z okna a nestačím se divit.Venku půl metru sněhu, Tohle Jančařík včera na Nově nepředpovídal, ale co, prý se jde za každého počasí.Obavu mám jen z nízké účasti.Obleču zimní oblečení,boty,rukavice a frčím na bus do Kaňovic.V autobuse už mě zdálky zdraví výčepní Blanka, která je také z Havru.S malým spožděním dodjiždíme k Mageře.Před hospodou je pusto prázdno, jen Dan s razítkem čeká na první účastníky.Uvnitř je kosa jak z nosa, než Blanka rozhajcuje krbová kamna trochu to trvá.I na tu bídu se schází nakonec šedesát nejotrlejších Brukaňců, ale na druhou stranu samí dobří,tvrdé jádro.
Kolem čtvrt na deset vyrážíme ve sněhové vánici směr Šenov.Cílem výpravy je restaurace Horizont na Škrbni.Cesta je velmi nepříjemná,fouká a sněží.Když dorazíme,hospoda už je plná a tak se přidáváme k bujarým oslavám toho, že jsme vůbec vyšli. Dáme pár piv a pulek a vyrážíme zpět do naší krásné fialové domoviny, v Alpách mají Milku my máme Mageru.Sotva vylezu před Horizont, tak sebou fláknu, nemůžu dál pokračovat, odnesl to stehenní sval.Přijíždí pro mě tetka Maník a veze mě do cíle.U Magiča čekám asi dvě hoďky než se všichni dotrousí.Sedíme až do večera a probíráme různá důležitá témata.Letos to počasí stálo za prd, ale i tak jsme tradici neporušili a vyšli.Příští rok se snad už Jančařík polepší.

13.01.2015 21:20:53