Námětové cvičení
V pátek 26.10. v 17:30 byl vyhlášen operačním střediskem v Ostravě cvičný výjezd k požáru myslivecké chaty v Sedlištích. Na místo se sjely všechny sbory okrsku č. 3 slezského, kde patří kromě Kaňovic ještě Sedliště a Řepiště. Prvotní zásah s vyproštěním ososb zajistila místní jednotka hasičů ze Sedlišť. Jednotky Kaňovic a Řepišť zajištovaly dálkovou dopravu vody z nedalekého potoka. Celkové dopravní hadicové vedení dosáhlo délky přesahující 300m. Přes tuto vzdálenost oba stroje PS12 svou práci zvládly a zátěž vydržely.
SDH Kanovice.png
Akce na listopad 2018

2. 11. 2018 - Schůze výboru, Hasičská zbrojnice 18:00.
7. 11. 2018 - Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
2. 11. 2018 - Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
9. 11. 2018 - Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
16. 11. 2018 - Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
23. 11. 2018 - Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
1. 12. 2018 - Návštěva hasičského muzea v Ostravě, Hasičská zbrojnice 8:15.

Hasičský ples 2016 aneb Hasiči vs. Myslivci

ples.jpeg
Krátká reportáž z Hasičského plesu, který se konal 8.1.2016 v restauraci U Magerů. Prodáno bylo 114 lístků, a tak byl sál zaplněn do posledního místa. K tanci a poslechu vystoupila kapela Blankyt.
Zahájení plesu se ujal starosta sboru a velitel sboru, poté se rozezněly známé tóny písně Karla Svobody- Kdepak ty ptáčku hnízdo máš v podání kapely Blankyt, která tradičně hraje až do pozdních nočních hodin. Samozřejmě po desáté večer přichází připravený program, který je mezi místními velmi oblíbený. Přátelská rivalita mezi místními myslivci a hasiči je v naši malé obci už folklórem, a tak po těch letech dohadů kdo je vlastně potřebnější, lepší, oblíbenější sdružení bylo rozhodnuto, že právě na Hasičském plese si to rozdají vybraní reprezentanti v různých disciplínách a tím se nadobro rozhodne kdo, je tu ten nejlepší oddíl.  Po tuhých bojích ve třech zápoleních byla provedená jako u každého sportu dopingová kontrola  u  které se bohužel zjistilo, že myslivci jsou pod vlivem Borovičky a hasiči pod vlivem Rumu.  Komise , která byla přítomná přímo v sále musela pro výstrahu ostatním všechny vyloučit a pokárat zastavením činnosti na jednu hodinu. A tak se opět nic nevyřešilo!!!
ples1.jpg
ples2.jpg
ples4.jpg
Po půlnoci přichází na řadu tombola ve které jak známo vyhrává každý (kdo sedí u stolu u Ondračků). Tombola byla opět bohatá a děkujeme všem, kteří na ní přispěli.  Kapela Blankyt vytahuje jeden hit za druhým ,  parket je stálé plný, a to až do čtvrté hodiny ranní. Další povedený ples od Našeho sboru dobrovolných hasičů je minulostí. Nejbližší veřejnou akcí je Velikonoční pochod,  který se bude konat v neděli 27. 3. 2016.

17.02.2016 05:47:26