Moravskoslezská liga MH
Naše družstvo MH se zúčastnilo závodů MSL MH v Řepištích. Do soutěže bylo přihlášeno 42 družstev ve třech věkových kategoriích. Naši mladí se toho nebáli a zvládli soutěž dokončit. Na stupně vítězů to sice nebylo, ale i tak si vyzkoušeli běžet v té největší konkurenci a rozhodně nezklamali. Děkujeme i rodičům, kteří přijeli podpořit náš manšaft.
mh.jpg
Akce na srpen 2018

1. 8. 2018 - Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
3. 8. 2018 - Schůze výboru, Hasičská zbrojnice 18:00.
25. 8. 2018 - Brukaniáda, Mezi lesy 15:00.
31. 8. 2018 - Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.

Čundr zkušených mazáků 2015

01_-_pozdrav_z_vandru_.jpg
Termín státních svátků upálení Jana Husa a příchod Cyrila a Metoděje, patří již devátým rokem k vandru našich zkušených matadorů z Brukaňe a okolí. Tentokrát se vydali do Bílých Karpat. Jejich zážitky pro nás sepsal Jaromír, jeden z vedoucích této bujaré výpravy.
Zúčastnilo se nás celkem 16 kusů. Letos proběhl v lokalitě Bílé Karpaty – jižní část, neboli Kopanice v termínu 3 – 6.7.2015. Za úmorného vedra jsme mimo jiné navštívili vesnice Svatý Štěpán, Žítkovou, Starý Hrozenkov a kopce Javorník, Mikulčin Vrch nebo třeba Lopeník. Podrobnosti jsou uvedeny a veřejně přístupné na web stránkách Rajče (cancák + foto).
S přihlédnutím k odborné specializaci většiny návštěvníků těchto stránek SDH Kaňovice je však nutno zdůraznit několik profesních události, které se nesmazatelně vryly do podvědomí zejména početné hasičské kolonie v naší výpravě“:
1) do obce Svatý Štěpán přijíždíme s 3 hodinovou sekerou „spešl“ autobusem 3.7.2015 v předvečer konání turnaje v minikopané „Memoriál Pavla Vaňka“. Pořadatelem je místní SDH a jihomoravští bratři nás vítají velmi vřele. Jedna z místních sester nám dokonce nese cukroví! V areálu dřevěné hospůdky u řeky Vláry stojí tři stánky + uzák a hoši brunátných tváří, kteří nás ráno přesvědčují, abychom zůstali a zúčastnili se turnaje o bečku piva. Se slzou v oku odcházíme
2) je cca 19:00 hod a na horské chatě Arnika zakokrhal červený kohout!!! Vzňal se popelník na terase a jen díky pohotovému zásahu skromného člena naší výpravy (jááá), který bleskurychle a obětavě dopil pivo, nabral ve výčepu vodu a zalil hořící nedopalky… k neštěstí-naštěstí nedošlo
3) v celém kraji je zákaz rozdělávání ohně. Posmutnělou večerní atmosféru bez táborového ohně řeší velitel naší zásahové jednotky zapálením plynového vařiče
4) při vystoupení hudební skupiny „Prasečák“ dochází cca v 01:48 hod k nucenému zásahu našeho vyškoleného zdravotníka. Z řiti sólového zpěváka souboru bylo za použití technologie jablečného mýdla úspěšně odstraněno a následně ubito klíště.
Konec

Autor: J.V.