Vítejte na stránkách SDH Kaňovice

Námětové cvičení
V pátek 26.10. v 17:30 byl vyhlášen operačním střediskem v Ostravě cvičný výjezd k požáru myslivecké chaty v Sedlištích. Na místo se sjely všechny sbory okrsku č. 3 slezského, kde patří kromě Kaňovic ještě Sedliště a Řepiště. Prvotní zásah s vyproštěním ososb zajistila místní jednotka hasičů ze Sedlišť. Jednotky Kaňovic a Řepišť zajištovaly dálkovou dopravu vody z nedalekého potoka. Celkové dopravní hadicové vedení dosáhlo délky přesahující 300m. Přes tuto vzdálenost oba stroje PS12 svou práci zvládly a zátěž vydržely.
SDH Kanovice.png
Akce na prosinec 2018

7. 12. 2018 - Schůze výboru, Hasičská zbrojnice 18:00.
5. 12. 2018 - Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
27. 12. 2018 - Začátek prodeje vstupenek na hasičský ples.

Čundr zkušených mazáků 2015

01_-_pozdrav_z_vandru_.jpg
Termín státních svátků upálení Jana Husa a příchod Cyrila a Metoděje, patří již devátým rokem k vandru našich zkušených matadorů z Brukaňe a okolí. Tentokrát se vydali do Bílých Karpat. Jejich zážitky pro nás sepsal Jaromír, jeden z vedoucích této bujaré výpravy.
Zúčastnilo se nás celkem 16 kusů. Letos proběhl v lokalitě Bílé Karpaty – jižní část, neboli Kopanice v termínu 3 – 6.7.2015. Za úmorného vedra jsme mimo jiné navštívili vesnice Svatý Štěpán, Žítkovou, Starý Hrozenkov a kopce Javorník, Mikulčin Vrch nebo třeba Lopeník. Podrobnosti jsou uvedeny a veřejně přístupné na web stránkách Rajče (cancák + foto).
S přihlédnutím k odborné specializaci většiny návštěvníků těchto stránek SDH Kaňovice je však nutno zdůraznit několik profesních události, které se nesmazatelně vryly do podvědomí zejména početné hasičské kolonie v naší výpravě“:
1) do obce Svatý Štěpán přijíždíme s 3 hodinovou sekerou „spešl“ autobusem 3.7.2015 v předvečer konání turnaje v minikopané „Memoriál Pavla Vaňka“. Pořadatelem je místní SDH a jihomoravští bratři nás vítají velmi vřele. Jedna z místních sester nám dokonce nese cukroví! V areálu dřevěné hospůdky u řeky Vláry stojí tři stánky + uzák a hoši brunátných tváří, kteří nás ráno přesvědčují, abychom zůstali a zúčastnili se turnaje o bečku piva. Se slzou v oku odcházíme
2) je cca 19:00 hod a na horské chatě Arnika zakokrhal červený kohout!!! Vzňal se popelník na terase a jen díky pohotovému zásahu skromného člena naší výpravy (jááá), který bleskurychle a obětavě dopil pivo, nabral ve výčepu vodu a zalil hořící nedopalky… k neštěstí-naštěstí nedošlo
3) v celém kraji je zákaz rozdělávání ohně. Posmutnělou večerní atmosféru bez táborového ohně řeší velitel naší zásahové jednotky zapálením plynového vařiče
4) při vystoupení hudební skupiny „Prasečák“ dochází cca v 01:48 hod k nucenému zásahu našeho vyškoleného zdravotníka. Z řiti sólového zpěváka souboru bylo za použití technologie jablečného mýdla úspěšně odstraněno a následně ubito klíště.
Konec


Autor: J.V.
04.08.2015 08:39:54
marbrko

Hasici.tv

Zprávy z OSH FM

Novinky na e-mail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one