Vítejte na stránkách SDH Kaňovice

Obnovení činnosti MH!
V pátek 5. 6. 2020 se znovurozjede kroužek MH, který byl z důvodu pandemie Covid 19 přerušen. Těšíme se na vaši účast.
mh.jpg
Akce na květen 2020

30. 5. 2020 - Kácení máje a smažení vaječiny, Mezi lesy 16:00.
pyros_logo_11287.jpg
Pravidelně každé dva roky se na Brněnském výstavišti koná veletrh požární a bezpečnostní techniky Pyros. Letos jsme se rozhodli pro jeho návštěvu už jen kvůli tomu, že brzy naši dosluhující Avii nahradí vozidlo nové. Je proto důležité zjistit jaké jsou naše možnosti v oblasti dopravních automobilů do 3,5 t.
hasičso.jpg
V neděli 14.5. 2017 proběhlo okresní kolo v požárním sportu, kde se zúčastnilo i družstvo složené z členů sboru Kaňovic, Sedlišť a Řepišťe. Pod názvem Okrsek 3 bojovalo srdnatě ve třech disciplínách, a to v běhu na 100m překážek, štafetě 4x100m a požárním útoku. Krátký sestřih je ve videu níže.
pinec po.png
Na sobotu 14.1.2017 byl našim sborem připraven už 4.ročník turnaje ve stolním tenise. Ten se tradičně konal v pohostinství U Magerů. Na startovní listinu se zapsalo 6 žen a 20 mužů. Od 14:30 probíhaly boje v základních skupinách. Turnaj finišoval v podvečer a tady jsou jeho výsledky:
Tourist.GIF
Letošní vandr je přelomový, a to z jediného důvodu, poprvé jedeme na tři noci. Trochu se obávám, co to udělá s účastí, ale jsem mile překvapen, když se mi během krátké doby nahlásí deset lidí. Měli jsme v merku na náš už čtvrtý čundr v řadě, Rychlebské hory. Z počátku to vypadalo jako dobrý nápad, jenže při plánování trasy, ať jsme s panen inženýrem Röschlem dělali, co chtěli, stejně jsme nevykouzlili žádnou trasu, kde bychom potkali alespoň jednu hospůdku či turistickou chatu denně. Samozřejmě na vandry jezdíme kvůli přírodám, ovšem většina lidi se večer těší na čepované pivo a něco k snědku. Nebylo jiné možnosti než to vzdát a najít jinou lokalitu. Nakonec padla volba na takový pochod Beskydy- Vsetínské vrchy zakončený na přehradě Bystřička.
nepruhledný2.png
V roce 1921, se pětice obětavých občanů z Kaňovic rozhodne založit na území obce Sbor dobrovolných hasičů. A my jakožto jejich následovníci si chceme v letošním roce připomenout tento důležitý mezník a náležitě tuto historickou událost oslavit.
PS8.jpg
Videoreport ze soutěže historických stříkaček PS8, které se zúčastnily obě naše družstva.
majka.jpg
V sobotu 30.dubna proběhlo na sportovišti Mezi lesy, tradiční Stavění Máje. V pěkném, ale přitom večer chladném počasí, se sešlo spoustu příznivců teto letité kratochvíle, jež pořádá náš sbor dobrovolných hasičů, již od nepaměti. Foto níže pod článkem.
clip-art-fireservice-firefighter-hose.gif
V sobotu 23.4.2016, se v Sedlištích na parkovišti za Lašskou jízbou uskutečnilo 1.kolo okrskové soutěže v požárním sportu a zároveň i soutěž O pohár sv.Floriána. Více ve videu níže.
znak sdh.jpg
Zpráva o činnosti našeho sboru za rok 2015, která zazněla na výroční valné hromadě 15.ledna 2016.
ples.jpeg
Krátká reportáž z Hasičského plesu, který se konal 8.1.2016 v restauraci U Magerů. Prodáno bylo 114 lístků, a tak byl sál zaplněn do posledního místa. K tanci a poslechu vystoupila kapela Blankyt.
sport_tenis_3.jpg
Třetího ročníku Vánočního turnaje ve stolním tenise, pořádaného místním sborem dobrovolných hasičů, se zúčastnilo 21 mužů a 3 ženy. Ve 14:00 byly rozlosovány čtyři skupiny mužské části turnaje a o deset minut později už startovaly zápasy. Finále a boj o třetí místo proběhly kolem sedmé hodiny. Foto níže po článkem.
ice-hockey-goalkeeper-in-action-editable-vector-illustration_213443251.jpg
Tradiční derby mezi KHC Brukaň a Kondory ze Sedlišť bylo zdokumentováno fotoaparátem. Utkání přihlížel jeden divák a jeden fotograf. Do branky se poprvé v kariéře postavil Berkvist a po chvíli tápání se chytil na výbornou. Fotky níže.
uvod.jpg
Začíná Listopad a stále nikdo neví kdy proběhne cvičení neboli námětovka 3. okrsku Slezského. Letos to mají nestarosti Sedlišťané se svým zapáleným velitelem Liborem, a tak se dá čekat nějaká kulišárna.
champion_cartoon-clipart_olympiade_20120301_1265180971.png
Krátký videoreport z letošní 14. Brukaniády. Tématem bylo cirkusové představení a všechna čtyři družstva bojovala ze všech sil. Z vítězství se nakonec radovalo domácí družstvo Brukaňců. Maňasy a klobásky z uzáku byly opět výborné.
turista.gif
Pro náš třetí čundr v řadě, volíme s panem Ing.Röschlem hřebenovou túru přes Javorníky, jež se rozkládají na hranici Moravy a Slovenska v geomorfologické oblasti Slovensko-moravské Karpaty. Trasa vede z obce Lidečko přes Kohútku až do Bílé.
01_-_pozdrav_z_vandru_.jpg
Termín státních svátků upálení Jana Husa a příchod Cyrila a Metoděje, patří již devátým rokem k vandru našich zkušených matadorů z Brukaňe a okolí. Tentokrát se vydali do Bílých Karpat. Jejich zážitky pro nás sepsal Jaromír, jeden z vedoucích této bujaré výpravy.
fotbalista 1.jpg
Jedenáctým ročníkem pokračuje turnaj v minikopané na Starých Hamrech, který pořádají místní hasiči společně s obecním úřadem. Tuto sportovní akci navštěvujeme pravidelně, a tak jméno FC Brukaň je mezi místními už dobře známo. Letos čekáme velké horko, a proto nás radši jede více, ať může Malý Mozart (Jura R.) také spočnout. Sraz dáváme na tradičním místě před Magičem a to už 7:20. Všichni přicházejí včas a můžeme vyrazit. Devět lidí se naskládá do tří aut, bohužel nám chybí nedůležitější článek týmu, největší hvězda Marek Pinkava, který nám telefonický oznamuje, že tak brzo vstávat opravdu nehodlá, a že dorazí později na skútru. Na místo dorážíme mezi prvními a Al Pajda (Pahyl) jako manažer FC Brukaň okamžitě odchází k zápisu. Nakonec je zapsáno 13 družstev, které byly rozlosovány do tří skupin. My jsme vylosování do skupiny ,,B´´ kde se utkáme s týmy Ostravar, domácí Los Hamros a pro nás neznámé Culobel ze Slovenska.
balonek.gif
V neděli 7.června proběhl na zahradě OÚ Kaňovice dětský den. Za krásného letního počasí byl pro děti připraven pestrý program, počínaje prohlídkou hasičárny s průvodcem Ladičkem, který by se neztratil ani na hradě Hukvaldy, přes různé soutěže až po projížďku Velorexem konče. Krátký videosestřih můžete zhlédnout níže.
2-husi2.jpg
Dílo se podařilo!!! V sobotu 30.5.2015 jsme úspěšně pokáceli Majku a usmažili výbornou vaječinu, a to z 551 vajiček. Až na krátkou průtrž mračen se akce vydařila na výbornou. Fotky z akce přidávám níže.
machine_ps8.gif
Na páteční soutěž PS8, vyrazily dvě namotivovaná družstva Kaňovic, lačné po úspěchu. Z jedenácti družstev (z toho jedno ženské) dokázal tým mladých vybojovat první místo. Veteráni se po nesnázích s klíči umístili na deváte příčce. Krátký videosestřih můžete zhlédnout pod článkem.
majka.jpg
Ve čtvrtek 30.dubna jsme na hřišti Mezi lesy úspěšně postavili Majku, a tak tradice pokračuje.V chladném počasí se nakonec sešla pěkná skupina lidí a zábava pokračovala až do ranních hodin. Přikládám zde kratičký video sestřih z průběhu akce.
fireman logo_full.jpeg
V sobotu 25.4.2015 úspěšně proběhla soutěž v požárním útoku. Jednalo se o 1.kolo okrskové soutěže a O putovní pohár sv.Floriána. Na sestříhaném videu, můžete zhlédnout jak to celé probíhalo.
velky znak zeleny.jpg
Tato výroční valná hromada byla valnou hromadou volební, která ukončuje pětileté období práce výboru sboru, zvoleného na výroční valné hromadě na počátku roku 2010. Z tohoto důvodu je vhodné krátce zrekapitulovat posledních pět let činnosti Sboru dobrovolných hasičů v Kaňovicích, to znamená období let 2010 až 2014.
tourist-photographer-vector-510953.jpg
Aprílové počasí, tak zněla prognóza na tradiční velikonoční pochod! Slibovaly to všechny známé i méně známé tuzemské média, která se touto problematikou zabývají (kromě TV Nova kde se finalistky různých soutěží krásy přebíjejí, která dřív zkopíruje počasí na Novinky.cz). A tak se modlíme, ať není sněhu jak před dvěma lety, kdy jsme podnikli doslova arktickou výpravu. Máme štěstí, není to tak špatné a za střídavých povětrnostních podmínek vyráží 112 zapsaných na trasu dlouhou 10km s cílem v restauraci U školky v Dolních Datyních.
dancers2.png
Je pátek 9.ledna a na šichtě odpočítávám každou minutu do konce směny .Dneska se to neskutečně táhne, ale těším se na večer, protože dnes je tu po roce čekání náš hasičský ples.Po příjezdu z práce vytahuji svůj vycházkový oblek a vypráším z něj všechny moly.Dnes to bude určitě parádní.
pingpong.gif
Neděle mezi vánočními svátky a silvestrem, patří už třetím rokem na Brukaňi ke sportování.Po přejídání se salátem, kaprem a cukrovím je tato akce výborná na rozhýbaní ztuhlého těla.Tentokrát se přihlásilo 20 mužů a 9 žen.Rozlosování proběhlo přesně ve 14:00.Na dvou stolech se ihned rozběhly zápasy. Kolem půl šesté už bylo jasné kdo balí kufry a usedá do výčepu a kdo má ještě šanci na bednu.Takto vypadá konečné pořadí:
phot0039.jpg
24.10.2014 17:09- Jedu si takhle v poklidu z Havířovského Kauflandu, když v tu chvíli mi přichází SMS z operačního střediska .Zpráva hovoří o požáru v Řepištích.I hned přidávám plyn a beru to přes Bludovice přímo k hasičárně.Na místě už v plné zásahové výstroji čeká velitel Dan , který to má přes les nejblíže.Oblékám si také výstroj a čekáme na zbytek chlapů z výjezdové jednotky.Za pár minut už je nás 8.Matys nakopává naši spíše historickou Avii, která už by zasloužila odejít na odpočinek a užívat si zasloužené penze(máme nové zastupitelstvo tak to možná klapne).
bezec3.jpg
Po jednoleté výluce, která byla způsobená nepřízní počasí se vrací tolik oblíbená Brukaniáda. Naplánovanou ji máme na poslední prázdninovou sobotu od 16 hodin na Mezi lesí.S Davidem se telefonicky domlouváme a dáváme si sraz na zahrádce U Magiča. Dohodli jsme se , že letošním tématem budou celebrity.Máme spoustu různých nápadů na parádní disciplíny, ale od některých však záměrně upouštíme ,bo prý tam budou i děti .Ono není těžké na toto téma něco vymyslet, přece jen inspirace v TV či bulvárních plátcích typu Blesk, Rytmus života a dalších je opravdu mnoho, například Ornella s Koktou jsou vděčným tématem stejně jako Rychtář s Macurou a Džambulkou. Naše disciplíny jsou veskrze založeny na každodenních peripetiích, které české celebrity absolvují, tedy hlavně vhodný výběr outfitů, různé focení a hlavně zábavy na párty.Nakonec máme vymyšleno pět disciplín a myslím, že jsou docela vtipné.Týden před akcí se scházíme opět v kavárně U Magery , dolaďujeme vše potřebné a dáváme vše na schválení Danovi a Jaromírovi.
2-husi2.jpg
Vaječina z 573 vajíček je novým rekordem, který padl na letošním kácení Máje a smažení vaječiny. Úspěch je to o to větší, že nepanovalo zrovna slunečné počasí a bylo celou dobu pod mrakem.Více ve fotoreportu.
machine_ps8.gif
Už skoro tradičně patří státní svátek 8.května k soutěží v historicko-recesním požárním útoku, který pořádá Sbor Dobrovolných Hasičů Řepiště.Propozice k disciplíně jsme dostali dlouho dopředu, ale i tak jsme se nestačili divit co ten Víťa zase vymyslel.
Soutěžní družstva jsou sedmičlenná, avšak ihned po startovním výstřelu dojde k losování a pro dva hasiče závod končí.Pět zbylých borců nasedne na kola, která jsou ve stojanu hned vedle startovní čáry a odjíždí k základně.Těchto pět hasičů musí spojit celé vedení a sestřelit terče.Zatímco zbylí dva hasiči už popíjejí pivo, zbytek týmu má na pílno. Celkem zajímavé a pro nás dosti výhodné, protože věčně přetrénovaní domácí, neví kdo bude starovat a kdo bude sedět u piva.Nám je to celkem jedno, protože my jsme dobří všichni.
1

Požáry.cz

Zprávy z OSH FM

Novinky na e-mail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one