Námětové cvičení
V pátek 26.10. v 17:30 byl vyhlášen operačním střediskem v Ostravě cvičný výjezd k požáru myslivecké chaty v Sedlištích. Na místo se sjely všechny sbory okrsku č. 3 slezského, kde patří kromě Kaňovic ještě Sedliště a Řepiště. Prvotní zásah s vyproštěním ososb zajistila místní jednotka hasičů ze Sedlišť. Jednotky Kaňovic a Řepišť zajištovaly dálkovou dopravu vody z nedalekého potoka. Celkové dopravní hadicové vedení dosáhlo délky přesahující 300m. Přes tuto vzdálenost oba stroje PS12 svou práci zvládly a zátěž vydržely.
SDH Kanovice.png
Akce na prosinec 2018

7. 12. 2018 - Schůze výboru, Hasičská zbrojnice 18:00.
5. 12. 2018 - Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
27. 12. 2018 - Začátek prodeje vstupenek na hasičský ples.
ilustracni_hasici_150_pozar_ohen_hzs_denik-380.jpg
Kdy a jak přivolat pomoc?
stažený soubor.jpg
Pálení listí, klestu a shrabané trávy není zákonem výslovně zakázáno, jedinou výjimkou je pálení listí napadené chorobami (například antraknóza ořešáků či bakteriální spála jabloňovitých). Ovšem i na pálení listí na zahradě platí určitá pravidla a omezení, které stanovuje zákon.
Pro podnikající fyzické a právnické osoby platí, že musí plánované pálení rostlinných zbytků ohlásit příslušnému operačnímu středisku HZS (hasičského záchranného sboru) v kraji
2208_komin1.jpg
Dne 1. ledna 2011 vstoupilo v platnost Nařízení vlády č. 91/2010 Sb., o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv. Nařízení vlády nahradilo stávající vyhlášku č. 111/1981 Sb. a stanovilo podmínky požární bezpečnosti při provozu spalinových (komínových) cest, frekvenci jejich kontrol a čištění. Upravuje také to, kdy a kým se provádějí revize spalinových cest a za jakých podmínek lze provádět vypalování komína.
pristroje.jpg
Hasicí přístroj je určen k hašení začínajícího požáru, tj. pro prvotní protipožární zásah. Obsahuje určitý druh hasiva a je opatřený zařízením, kterým se přístroj uvádí do činnosti. Hasicí přístroje dělíme na přenosné, pojízdné a přívěsné.
paragraf3_250x380.jpg
Nová Vyhláška č. 23/2008 sb., o technických podmínkách požární ochrany staveb, byla zveřejněna 29. ledna 2008. V platnost vstoupila 1. července 2008. Vyhláška zavádí názvosloví a technické požadavky evropských norem do české technické požární normalizace a stanovuje technické podmínky požární ochrany pro navrhování, provádění a užívání stavby.