Hasičské cvičení 3.okrsku
V pátek 27.10.2017  bylo operačním střediskem vyhlášeno cvičení k prověření akceschopnosti jednotek požární ochrany 3.okrsku ( Sedliště, Kaňovice, Řepiště). Námětem byl požár opláštění dřevěného kostelíka v Řepištích. Na místo dorazily jednotky všech tří sborů. Z kostela byla vyproštěná jedná osoba, které byla poskytnutá neodkladná předlékařská pomoc. Cvičení proběhlo v mezích technických možností JPO úspěšně.
kanovice spravny.png
Akce na listopad 2017

1.11.2017- Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
3.11.2017- Schůze výbroru,Hasičská zbrojnice 18:00.
3.11.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
10.11.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
17.11.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
24.11.2017- Kroužek MH,-Hasičská zbrojnice 16:00.

Videoreport: Soutěž PS8 Řepiště

PS8.jpg
Videoreport ze soutěže historických stříkaček PS8, které se zúčastnily obě naše družstva.

Sbor dobrovolných hasičů ŘEPIŠTĚ

si Vás dovoluje pozvat na

9. ročník soutěže „PS – 8“

Datum konání: 8. května 2016 v 13:30 hod

Místo konání: travnatá plocha u sportoviště TJ Řepiště

Startovné: 100 Kč za soutěžní družstvo

Kritéria soutěže

Výstroj: pracovní oděv, zásahová obuv nebo gumové holínky, těžké opasky, plechové přilby

Výzbroj: PS-8, 4 ks savice 1,6 m, sací koš se zvonem, 3 ks hadice „B“, 4 ks hadice „C“, 2 ks proudnice „C“ celokovové s uzávěrem (starý model), rozdělovač s vřetenovými ventily, 3 ks klíč na hadice

Situace: Konečně jsme se dočkali dotací a opravujeme hasičskou zbrojnici. Potíž je ale v tom, že během opravy jsme ji museli vyklidit. Proto má každý z výjezdové jednotky něco doma a po vyhlášení požáru musí řidič objet jednotku a dovést nářadí na místo určení.

Provedení útoku

* základna 2x2 m

* stroj před startem umístěn na základně

* veškeré nářadí je uloženo na stanovištích samostatně, hadice v kotoučích

* útok provádí družstvo v počtu 7 členů

* pořadí družstev vylosujeme při nástupu

* čas měřen elektronicky, kontrolně stopkami

* sání s ohledem na nechlazený stroj v první fázi max. 1 minuta

7 členné družstvo sedí na lavičce. Po vyhlášení útoku jde 5 členů „domů“ a čeká na svozového řidiče. Po jeho příjezdu mu bez jeho pomoci naloží svůj materiál na vozidlo a běží k základně. Svozový řidič tak objede všech 5 členů a jede na základnu. Co po cestě ztratí, musí si sám, bez pomoci ostatních naložit. Strojník jde po startu přímo na základnu, kde si připraví stroj a podle dojezdového času může v předstihu nastartovat. Po dojezdu svozového vozidla k základně družstvo jakýmkoli způsobem provede montáž sacího vedení ( koš, 4 savice, stroj), dopravního vedení ( 3 „B“, rozdělovač) a útočného vedení ( 4 „C“ a 2 proudnice „C“ ) pro pravý i levý proud a srazí terče. Před startem je možno požít na lavičce vlastní životabudič.

1. Člen - 3 hadice „B“

2. Člen - 2 hadice „C“

3. Člen - 2 hadice „C“

4. Člen - proudnice, rozdělovač, sací koš, klíče

5. Člen - 4 savice

Svozové vozidlo je dvoukolák na velkých kolech, bude parkovat poblíž startovní lavičky.

Kde bydlí který člen, je otázkou taktiky družstva.

Základna bude dřevěná, útok je na trávě.

Po domluvě je možno zapůjčit chybějící výzbroj a výstroj.

Počet soutěžních družstev ze sboru není omezen, jeden soutěžící smí soutěžit jen v jednom družstvu.

Družstva soutěží na vlastní nebezpečí.

V místě soutěže je standardně pohoštění, doping je povolen v míře slušného chování.

Těšíme se na vaší účast a na nevšední sportovní zážitky.

16.05.2016 19:43:51