Hasičský kroužek
Zdravověda, základ každého hasiče! V kroužku se děti učí i první pomoci.
P_20170922_170709.jpg
Akce na říjen 2017

4.10.2017- Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
6.10.2017- Schůze výbroru,Hasičská zbrojnice 18:00.
6.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
13.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
20.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
27.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.

Velikonoční pochod 2015

tourist-photographer-vector-510953.jpg
Aprílové počasí, tak zněla prognóza na tradiční velikonoční pochod! Slibovaly to všechny známé i méně známé tuzemské média, která se touto problematikou zabývají (kromě TV Nova kde se finalistky různých soutěží krásy přebíjejí, která dřív zkopíruje počasí na Novinky.cz). A tak se modlíme, ať není sněhu jak před dvěma lety, kdy jsme podnikli doslova arktickou výpravu. Máme štěstí, není to tak špatné a za střídavých povětrnostních podmínek vyráží 112 zapsaných na trasu dlouhou 10km s cílem v restauraci U školky v Dolních Datyních.
Už den předem se telefonicky domlouvám s kolegou ze Šenova, že dorazí busem co je v 8:00 u Magiča a dodržíme tak tradici posnídat dvě piva, jedno na hlad a druhé na trávení. Sestava za výčepem se za ten rok celá změnila a poprvé to má v rukou Zuzka s Lukášem. Když sem tam nahlídnu z okna, jsem skeptický vůči počtu v jakém dnes vyrazíme, ale jako věčný pesimista jsem rád, že jsem se spletl a lidé stále přicházejí. Před 9 nás u piva doplňuje šestice kamarádů, a tak jsme potěšeni, že nepůjdeme ve dvojko jak kluci z Modré ústřice. Cesta po hlavní cestě není moc příjemná a nadšeně jsme přivítali chodník ve Vaclávkách. Zastavuje i jakési auto zvědavců a pokládá nám nepříjemné otázky, jako kam jdeme a podobně :D. Když konečně dorážíme do rest. U školky, nemáme kde sednout a ani na stojáka nemáme šanci dostat toho Bernarda co tam točí, žíznivců je prostě moc. Jak největší zevláci sedíme na dětském hřišti u místní školy a koštujeme domácí drijáky z batohu, které jsou jak všichni víme výborné. Po nějaké době se hospoda vylidňuje a my chytáme volný stůl. Chvíli posedíme a pokračujeme do cíle U Magery, kde nás čeká klobás či maňas z uzáků. Do cíle přicházíme suverénně poslední, protože jsme cestou zabloudili a skončili v garáži u jednoho z nás. U Magiča to žije, lidi jsou venku i vevnitř a vypadá to na povedenou akci. Když se ještě objeví harmonika, je to pravá, nefalšovaná, vesnická taškařice. Bohužel jsem slyšel i názory lidí, které tady nebudu rozpitvávat, ale pro všechny dobré lidi je naše organizace přístupná a kdykoliv je možné přijít a poznat všechny, kteří se dlouhá léta jako hasiči i nehasiči, podílejí na všech možných aktivitách, které tady provozujeme. Nejlepší příležitostí je momentálně stavění Máje, které se koná 30.4.2015 od 16:00 na hřišti Mezi lesy. Jste srdečně zváni.
07.04.2015 20:09:50