Nový dopravní automobil
V pátek 15.12. přebral starosta obce nový dopravní automobil Ford Transit, který byl financován z velké části dotacemi od státu a MSK kraje, zbylá částka šla z obecního rozpočtu.
P_20171215_140022.jpg
Akce na prosinec 2017

1.12.2017- Schůze výbroru,Hasičská zbrojnice 18:00.
6.12.2017 - Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.

Velikonoční pochod 2013

vesele velikon.jpg
Ráno celý natěšený vstávám, mrknu z okna a nestačím se divit.Venku půl metru sněhu, Tohle Jančařík včera na Nově nepředpovídal, ale co, prý se jde za každého počasí.Obavu mám jen z nízké účasti.Obleču zimní oblečení,boty,rukavice a frčím na bus do Kaňovic.V autobuse už mě zdálky zdraví výčepní Blanka, která je také z Havru.S malým spožděním dodjiždíme k Mageře.Před hospodou je pusto prázdno, jen Dan s razítkem čeká na první účastníky.Uvnitř je kosa jak z nosa, než Blanka rozhajcuje krbová kamna trochu to trvá.I na tu bídu se schází nakonec šedesát nejotrlejších Brukaňců, ale na druhou stranu samí dobří,tvrdé jádro.
Kolem čtvrt na deset vyrážíme ve sněhové vánici směr Šenov.Cílem výpravy je restaurace Horizont na Škrbni.Cesta je velmi nepříjemná,fouká a sněží.Když dorazíme,hospoda už je plná a tak se přidáváme k bujarým oslavám toho, že jsme vůbec vyšli. Dáme pár piv a pulek a vyrážíme zpět do naší krásné fialové domoviny, v Alpách mají Milku my máme Mageru.Sotva vylezu před Horizont, tak sebou fláknu, nemůžu dál pokračovat, odnesl to stehenní sval.Přijíždí pro mě tetka Maník a veze mě do cíle.U Magiča čekám asi dvě hoďky než se všichni dotrousí.Sedíme až do večera a probíráme různá důležitá témata.Letos to počasí stálo za prd, ale i tak jsme tradici neporušili a vyšli.Příští rok se snad už Jančařík polepší.

13.01.2015 21:20:53