Nový dopravní automobil
V pátek 15.12. přebral starosta obce nový dopravní automobil Ford Transit, který byl financován z velké části dotacemi od státu a MSK kraje, zbylá částka šla z obecního rozpočtu.
P_20171215_140022.jpg
Akce na prosinec 2017

1.12.2017- Schůze výbroru,Hasičská zbrojnice 18:00.
6.12.2017 - Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.

Stavění Máje 2013

majka.jpg
30.dubna, ať je pondělí nebo středa či jiný všední den se na hřišti Mezi lesy staví Majka.Druhý den je svátek práce a to je jasným znamením, že bude veselo.
Už týden předem děláme na hřišti brigádu, po zimě je třeba opravit pergolu,připravit ohniště a hlavně to nejdůležitější mít už připravenou i Máju, kterou v den akce jen nazdobíme a fouknem do připravené díry.Hlavním dirigentem(aspoň teda na hubě) je Marek Pinkoš. Nelíbí se mu, že máme pokaždé tak malý smrček a chce jednoznačně větší.Nestačí ani vysvětlování ostatních přítomných, že se to bude blbě stavět.Nakonec se necháme uchlácholit, což jak jsme později zjistili byla chyba.
V den konání je sraz u hasičárny až hodinu před začátkem, důvod je jasný, prostě pracovní den a dřív to nikdo z práce nestíhá.Naložíme vše potřebné do Avie a frčíme Mezi lesy.Tam už netrpělivě přešlapují nejmenovaní občané, kteří čekají až narazíme bečku s pivem.Kolem páté hodiny už je plno a my jdeme pro ten mega strom.Máme problém ho vůbec uzvednout, je nás málo a ještě nám musí pomáhat cizí lidé a to je neskutečná ostuda, která se už nesmí nikdy opakovat!Ani se mi nechce zmiňovat o tom, že tlučhuba Pinkoš, nepřišel vůbec.No co, plyne z toho ponaučení a už vím čí žvásty vůbec neposlouchat.Máme tedy velký problém jak tom malém počtu Majku postavit.Z Avie bereme lana a snažíme se, ale na poprvé neúspěšně.Druhý pokus už klapne a je to tam!Může me jít na pivo!Akce se táhne až do noci a zvuků harmoniky se dobře bavíme.Ráno nás čeká úklid, tak snad cosi zbude v bečce.
14.01.2015 17:03:40