Hasičský kroužek je v provozu!
K zápisu k Mladým hasičům Kaňovice, dorazilo 13 dětí v různých věkových kategoriích. Bohužel muselo dojít ke změně termínu konání kroužku. Budeme se scházet každý pátek od 16:00. Budeme rádi když zase příjdete.
P_20170907_172900.jpg
Akce na září 2017

1.9.2017- Schůze výbroru,Hasičská zbrojnice 18:00.
6.9.2017- Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
7.9.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
15.9.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
22.9.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
29.9.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.

Soutěž PS8 aneb vítězný pátek!

machine_ps8.gif
Na páteční soutěž PS8, vyrazily dvě namotivovaná družstva Kaňovic, lačné po úspěchu. Z jedenácti družstev (z toho jedno ženské) dokázal tým mladých vybojovat první místo. Veteráni se po nesnázích s klíči umístili na deváte příčce. Krátký videosestřih můžete zhlédnout pod článkem.
Sbor dobrovolných hasičů ŘEPIŠTĚ
si Vás dovoluje pozvat na
8. ročník soutěže „PS – 8“

Datum konání:            8. května 2015 v 10:00 hod
Místo konání:             travnatá plocha u sportoviště TJ Řepiště
Startovné:                   100 Kč za soutěžní družstvo

Kritéria soutěže
Výstroj: pracovní oděv, zásahová obuv nebo gumové holínky, těžké opasky, plechové přilby
Výzbroj: PS-8, 4 ks savice 1,6 m, sací koš se zvonem, 3 ks hadice „B“, 4 ks hadice  „C“, 2 ks proudnice „C“ celokovové s uzávěrem (starý model), rozdělovač s vřetenovými ventily, 3 ks klíč na hadice

Situace: V poslední době jsme svědky krádeží, které se nevyhnuly ani majetku dobrovolných hasičů. Proto se nářadí musí zamykat i v hasičské zbrojnici.

Provedení útoku

• základna 2x2 m
  • stroj před startem v chodu, umístěn na základně
  • veškeré nářadí je uloženo ve dvou zamčených plechových šatních skříňkách
  • útok provádí družstvo v počtu max.7 členů
  • pořadí družstev vylosujeme při nástupu
  • čas měřen elektronicky, kontrolně stopkami
  • sání s ohledem na nechlazený stroj v první fázi max. 1 minuta

Družstvo sedí vystrojeno na lavičce. Po odstartování jeden člen družstva doběhne ke stolíku pro klíče, provede v jakémkoli pořadí odemčení skříněk, a družtvo  jakýmkoli způsobem provede montáž sacího vedení ( koš, 4 savice, stroj), dopravního vedení ( 3 „B“, rozdělovač) a útočného vedení ( 4 „C“ a 2 proudnice „C“ ) pro pravý i levý proud a srazí terče. V méně obsazené skříňce musí být nejméně 4 ks výzbroje, skříňky si družstvo vybavuje samo. Ke stolíku je to asi 5 metrů, skříňky budou přes trať asi 8 metrů od lavičky v úrovni 3 „B“. Před startem je možno požít na lavičce vlastní životabudič.

Základna bude dřevěná, útok je na trávě.
Po domluvě je možno zapůjčit chybějící výzbroj a výstroj.
Počet soutěžních družstev ze sboru není omezen, jeden soutěžící smí soutěžit jen v jednom družstvu.

Soutěž může být dvoukolová (rozhodnutí padne při nástupu podle počasí a počtu družstev), o vítězi rozhodne výsledný čas určený podle speciálního klíče.

Družstva soutěží na vlastní nebezpečí.

V místě soutěže je standardně pohoštění, doping je povolen v míře slušného chování.

Těšíme se na vaší účast a na nevšední sportovní zážitky
24.05.2015 14:08:23