Soutěž PS 8 Řepiště 2014

machine_ps8.gif
Už skoro tradičně patří státní svátek 8.května k soutěží v historicko-recesním požárním útoku, který pořádá Sbor Dobrovolných Hasičů Řepiště.Propozice k disciplíně jsme dostali dlouho dopředu, ale i tak jsme se nestačili divit co ten Víťa zase vymyslel.
Soutěžní družstva jsou sedmičlenná, avšak ihned po startovním výstřelu dojde k losování a pro dva hasiče závod končí.Pět zbylých borců nasedne na kola, která jsou ve stojanu hned vedle startovní čáry a odjíždí k základně.Těchto pět hasičů musí spojit celé vedení a sestřelit terče.Zatímco zbylí dva hasiči už popíjejí pivo, zbytek týmu má na pílno. Celkem zajímavé a pro nás dosti výhodné, protože věčně přetrénovaní domácí, neví kdo bude starovat a kdo bude sedět u piva.Nám je to celkem jedno, protože my jsme dobří všichni.
Ale abych nepředbíhal, musím se vrátit o týden dříve.V pátek před soutěží se scházíme v hasičárně a snažíme se aspoň trochu pochopit co po nás vlastně chtějí.Pan Ing.Röschl má samozřejmě v rukávu všechny možné varianty. Trénovali jsme dokonce i losování, což si zpětně říkám, že to byla ztráta času, možná jsme měli radši trénovat jízdu na kole:-) No i tak jsme si dali celkem záležet, než jsme vyrazili na jedno rosené do Magiča.
V den soutěže máme scuka u hasičárny asi hoďku před začátkem.V té době se počítá pouze s jedním Kaňovickým družstvem.Po příjezdu do Řepišť to však v našem veliteli Danovi cuká, jak v Dájovi Gondíkovi ve Stardance a sestavuje seniorské družstvo z hasičů, kteří nás přijeli podpořit.Musím zmínit, že svou premiéru v mundůru Kaňovic zažívá Péťa Baránek.Bohužel spousta členů tohoto seniorského rychlokvasku nemá vhodný oděv a tak se musí někteří z nás vysvléct a půjčit úbor ostatním.
Na nástupu je letos 9 družstev mužských a jedno ženské, které si hodně oblíbí Válec.Startujeme jako čtvrtí v pořadí.Mašina letos slibuje, že nezkolabuje a tak jdeme na to.

Na startu jsme ve složení-Valčuha,Kulhánek,Röschl,Koval,Bartečko,Pinkava a David Vrublů.Po výstřelu okamžitě losujeme, mám zelenou, sedám na první kolo co vidím a jedu k základně.Cestou se namátkově rozhlížím kdo šlape spolu semnou.Na lavičce zůstali David a Péťa, takže jedeme signál 1A-1(tzn.Válec rozdělovač a všechny spoje a my tři celé sání, poté vyrážíme s Jurou na proudy) .Klaplo nám to na jedničku a ještě když Pinkoš přiložil pod kotel, voda valila kupředu jak ve čtyřicátémtřetím rusáci na zteč u Kurska. Bylo z toho druhé místo, které jsme udrželi až do konce soutěže!!!Lepší byl jen Vratimov .Borci z města asi nemají nic jiného na práci, než trénovat losování a jízdu na kole.
Na startu bylo naše zkušenější družstvo, tam po losu zůstal sedět na lavce zklamaný Dan, který tak moc chtěl soutěžit až si špatně vybral plechovku (holt netrénoval ).Bohužel nám už nějak haprovala mašina a kluci nakonec na stupně vítězů nedosáhli, ale i tak klobouk dolů za nasazení, které by mělo být příkladné nám všem.
Osobně si myslím, že jsme ve velké konkurenci podali to nejlepší co jsme mohli a druhé místo je zasloužené.

Pro představu jak to celé probíhalo, přidávám video vítězného provedení v podání Vratimova.
řep1.jpg
řep2.jpg