Hasičský kroužek
Zdravověda, základ každého hasiče! V kroužku se děti učí i první pomoci.
P_20170922_170709.jpg
Akce na říjen 2017

4.10.2017- Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
6.10.2017- Schůze výbroru,Hasičská zbrojnice 18:00.
6.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
13.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
20.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
27.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.

Oslavy 95.výročí založení SDH

nepruhledný2.png
V roce 1921, se pětice obětavých občanů z Kaňovic rozhodne založit na území obce Sbor dobrovolných hasičů. A my jakožto jejich následovníci si chceme v letošním roce připomenout tento důležitý mezník a náležitě tuto historickou událost oslavit.
Datum oslavy tedy 25. června výbor stanovil už někdy v lednu a od té doby začaly, již drobné přípravy a pokračovaly až do samotné akce.
V den konání už máme sraz na devátou hodinu u hasičárny.  Scházíme se v solidním počtu, a tak vše šlape jako na drátkách. V 13:00 už všichni sedí v sále OÚ , kde probíhá slavnostní schůze. Vyčerpávající popis historie našeho sboru přednáší jednatel Libor Chudej. Poté přichází další bod programu, a to předávání ocenění za přínos sboru či celoživotní zásluhy.
web1.jpg
web2.jpg
 Završení slavnostní schůze přichází v podobě lehkého letního občerstvení (vepřo-knedlo-zelo). Venku je možná 34 ⁰C a všichni čekají pěknou návštěvu na samotné slavnosti, která začíná v 15:00. Lidé se pomalu začínají trousit a my spouštíme plánovaný program. Nejdříve přijede zásahové vozidlo HZS CAS 30 z Frýdku-Místku, které si mohou všichni hosté prohlédnout a přesvědčit se, že profesionální hasiči jsou velmi dobře vybavení k řešení různých mimořádných událostí. Poté následuje příjezd hasičů z Řepišť, kteří přivezli ukázat svůj historický vůz Tatra 805 i s požární stříkačkou PS16. Z Řepišť přijeli i mladí hasiči a předvedli nám něco ze svého umění se džberovými stříkačkami. I my jsme přidali nějaký ten historický kousek požární techniky, chloubu našeho sboru Koňskou stříkačku z roku 1924.
web3.jpg
web4.jpg
web5.jpg
Následuje další bod programu, soutěž v požárním útoku s historickou stříkačkou PS8, mezi mladšími hasiči a veterány z Kaňovic. Problémy na sání u mladých nakonec rozhodly, že vítězství mají v kapse veteráni. Kolem sedmnácté hodiny dorazila kapela SALTO z Ostravy, která má za úkol bavit všechny návštěvníky a hasiče svou živou hudební produkcí až do pozdních hodin. K večeru se začíná zvedat silný vítr a máme obavy o další průběh akce. Naštěstí přišla jen krátká přeháňka, která nijak nenarušila perfektní atmosféru oslav. Dále bylo připraveno různé občerstvení. V parádně vybaveném výčepním stánku se čepovaly dva druhy piva. Uzák opět výtečně zásoboval všechny přítomné klobáskami a kuchyň měla připravený srnčí guláš a dokonce i koláče. Bujaré veselí se protahuje až do brzkých ranních hodin. Závěrem je třeba poděkovat všem, kteří neseděli doma a přišli pomoct jak na brigády tak se podíleli i během oslav na hladkém průběhu akce. Poděkovat je třeba i nehasičům, kteří pomáhali. Velké díky kapele Salto za super hudbu a zase vás všechny rádi uvítáme na nejbližší hasiči pořádané akci.
27.07.2016 17:15:49