Hasičský kroužek
Zdravověda, základ každého hasiče! V kroužku se děti učí i první pomoci.
P_20170922_170709.jpg
Akce na říjen 2017

4.10.2017- Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
6.10.2017- Schůze výbroru,Hasičská zbrojnice 18:00.
6.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
13.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
20.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
27.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.

Neúspěšný turnaj aneb Staré Hamry 2015

fotbalista 1.jpg
Jedenáctým ročníkem pokračuje turnaj v minikopané na Starých Hamrech, který pořádají místní hasiči společně s obecním úřadem. Tuto sportovní akci navštěvujeme pravidelně, a tak jméno FC Brukaň je mezi místními už dobře známo. Letos čekáme velké horko, a proto nás radši jede více, ať může Malý Mozart (Jura R.) také spočnout. Sraz dáváme na tradičním místě před Magičem a to už 7:20. Všichni přicházejí včas a můžeme vyrazit. Devět lidí se naskládá do tří aut, bohužel nám chybí nedůležitější článek týmu, největší hvězda Marek Pinkava, který nám telefonický oznamuje, že tak brzo vstávat opravdu nehodlá, a že dorazí později na skútru. Na místo dorážíme mezi prvními a Al Pajda (Pahyl) jako manažer FC Brukaň okamžitě odchází k zápisu.  Nakonec je zapsáno 13 družstev, které byly rozlosovány do tří skupin.  My jsme vylosování do skupiny ,,B´´ kde se utkáme s týmy Ostravaru, domácími Los Hamros a pro nás neznámými Culobel ze Slovenska.

Sestava FC Brukaň: Mohyla-Bartečko,Koníček,Gajdziok,Röschl-Adamus,Vrubel,Supík,Kolář,Pinkava
Ostravar- FC Brukaň 2:0
Po třech pivech Pahyl nasazuje rukavice, plivne do nich, ať mu pěkně lepí a jdeme na to! Od začátku je to vyrovnaný boj a dostáváme se i do pěkných, ovšem zahozených  šancí, které jak později zjistíme nás stojí postup. Bohužel po absolutně hloupé až školácké chybě v obraně dostáváme první gól. Pořád se nikdo nevzdává a chceme vyrovnat. Stále nám chybí kanonýr Marek Pinkoš, který si jako správná hvězda dopřává dlouhý spánek. V druhé půlce Ostravar zabetonoval svou polovinu a nedopouští se chyb. Z brejku dostáváme druhou branku, a jak říká Robert Záruba  ,,přímo mezi betony“ jinak výborně chytajícího Pahyla. Výsledek už neotáčíme.

FC Brukaň- Culobel 0:1
Všichni víme, že po prohře už musíme vyhrát, abychom měli jakousi šanci na postup. První dobré znamení přichází, když už zdálky slyšíme zvuk skútru a na něm Brukaňský Wayne Rooney Marek Pinkava. Do zápasu vstupujeme aktivně. Tlačíme Slováky a máme spoustu šancí až by člověk nevěřil, co všechno se dá spálit. Nervozita a nemohoucnost v koncovce vede k tomu, že inkasujeme opět po trapné chybě v obraně. Nikdo se však nezdává, ale opět všechny šance končí neúspěšně. Prohráváme 0:1 a víme, co to znamená. Podle systému, který pořadatelé nastavili , musíme poslední zápas vyhrát o dvě a více branek  jinak se poroučíme na oběd domů.

Los Hamros- FC Brukaň 2:1
Nahecovaní a plní optimismu vstupujeme do těžkého zápasu s domácími Los Hamros. Už v desáté sekundě dáváme branku! Po ose Röschl-Bartečko-Supík skóruje Koníček. Domácí si začínají mezi sebou nadávat do všech přirození a vypadá to, že je máme na lopatě. Tlačíme, ale opět neskutečné šance nejsme schopni uklidit do sítě. V druhém poločase domácí srovnávají a je to zlé. Nic tomu nepřidá i ruka ve vápně, kterou domácí sudí nepíská a začíná se přiostřovat. Všichni jsme natlačení do předu, ale po ztrátě míče jdou Los Hamros do brejku a nervózni Pahyl sestřeluje útočníka v pokutovém území a je z toho penalta, kterou střelec s přehledem proměňuje, a tak se s turnajem loučíme s nula body. Jedná se o nejhorší výsledek, jaký jsme zde za ty roky předvedli.
Kluci bojovali celý turnaj, ale bohužel nám chyběl nějaký ten David Lafata, který by proměňoval šance. Příští rok chceme vše odčinit a také máme v plánu udělat družstvo juniorů z místních dorostenců.

06.08.2015 12:52:49