Velikonoční pochod! O Velikonoční neděli, která letos vychází na 16.dubna, se už tradičně uskuteční pochod nadšenců rekreační turistiky po místním okolí. Trasa je zatím neznámá, avšak určitě bude i tentokrát pěkná. Tímto zveme všechny příznivce této akce, ať 16.4. v 9:00 jsou připraveni na startu, který je jako vždy U Magerů.
482540-top_foto1-ky3gp.jpg
Akce na březen 2017

1.3.2017- Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
3.3.2017- Schůze výbroru,Hasičská zbrojnice 18:00.

Námětové cvičení 2015

uvod.jpg
Začíná Listopad a stále nikdo neví kdy proběhne cvičení neboli námětovka 3. okrsku Slezského. Letos to mají nestarosti Sedlišťané se svým zapáleným velitelem Liborem, a tak se dá čekat nějaká kulišárna.
V pátek  8.listopadu v 17:44 je vyhlášen Operačním střediskem poplach. Docela rychle se sbíháme v hasičské zbrojnici, což je taky možná tím, že nám vychází na tento den výborová schůze, a tak někteří z členů výjezdové jednotky jsou už v hasičárně či alespoň na cestě. Ve složení 8+1 vyjíždíme našim výjezdovým vehiklem Avia k nahlášené události, což je požár bývalé pily v Sedlištích. Na místo zásahu se dostáváme jako třetí. Záhy dostáváme jasné úkoly od velitele. Budeme osvětlovat místo zásahu, budovu pily. Během dvou minut máme hotovo a můžeme sledovat jak borci s dýchačema  vytahují dvě osoby z hořící budovy. Po půl hodině balíme vercajk a přemisťujeme se na závěrečné hodnocení do zrekonstruované Sedlišťské  hasičské zbrojnice. Bohužel je třeba zmínit jednu politování hodnou událost, která se udála při couvání našeho vozu. Matys zavadil o hromadu euro palet a narušil na voze červenou metalízu.
Kolem půl osmé dojíždíme na svou základnu v Kaňovicích. Tady už se nic mimořádného neudá, kromě Ladíčkova vystupování z vozu.
07.11.2015 12:02:40