Hasičské cvičení 3.okrsku
V pátek 27.10.2017  bylo operačním střediskem vyhlášeno cvičení k prověření akceschopnosti jednotek požární ochrany 3.okrsku ( Sedliště, Kaňovice, Řepiště). Námětem byl požár opláštění dřevěného kostelíka v Řepištích. Na místo dorazily jednotky všech tří sborů. Z kostela byla vyproštěná jedná osoba, které byla poskytnutá neodkladná předlékařská pomoc. Cvičení proběhlo v mezích technických možností JPO úspěšně.
kanovice spravny.png
Akce na listopad 2017

1.11.2017- Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
3.11.2017- Schůze výbroru,Hasičská zbrojnice 18:00.
3.11.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
10.11.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
17.11.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
24.11.2017- Kroužek MH,-Hasičská zbrojnice 16:00.

Námětové cvičení 2014: Řepiště

phot0039.jpg
24.10.2014 17:09- Jedu si takhle v poklidu z Havířovského Kauflandu, když v tu chvíli mi přichází SMS z operačního střediska .Zpráva hovoří o požáru v Řepištích.I hned přidávám plyn a beru to přes Bludovice přímo k hasičárně.Na místě už v plné zásahové výstroji čeká velitel Dan , který to má přes les nejblíže.Oblékám si také výstroj a čekáme na zbytek chlapů z výjezdové jednotky.Za pár minut už je nás 8.Matys nakopává naši spíše historickou Avii, která už by zasloužila odejít na odpočinek a užívat si zasloužené penze(máme nové zastupitelstvo tak to možná klapne).
Když dorážíme na adresu udanou v SMS zjišťujeme, že v plamenech se ocitá bývalá hospoda Máňa. Na místě už zasahují Řepiště i Sedliště, s dýchačem na zádech prozkoumávají útroby objektu, ve kterém nacházejí nějaké osoby.Dělíme se na tří skupiny a dostáváme úkoly od velitele. První skupina nasvětluje pomocí centrály a světel terén kolem budovy.Druhá skupina zajišťuje první pomoc pro osobu nalezenou u objektu.Třetí skupinu tvořím Já a David, také poskytujeme první pomoc člověku, který se nadýchal kouře a je zraněn na hlavě.Z lékarničky vytahuji obvaz a hlavu obvážu.David nasazuje krunýř kolem krku, kdyby náhodou.Zraněný naštěstí může chodit a tak ho odvádíme k hlavní cestě na chodník a čekáme na příjezd RZ.Kolem se srocují davy čumilů, kteří ovšem netuší, že jde pouze o cvičení a neustále se na něco vyptávají.Třešinkou na dortu byl člověk, který mi tvrdil, že to tu pojišťoval a byl z toho honě na nervy.
Ukončíme zásah a jdeme do blízké restaurace, kde máme hodnocení celé akce.Z našeho pohledu vše proběhlo správně a s tím jsme spokojení.Avšak mezery jistě stále máme ,a proto i tento rok probíhala různá školení.
14.01.2015 17:42:02