Velikonoční pochod! O Velikonoční neděli, která letos vychází na 16.dubna, se už tradičně uskuteční pochod nadšenců rekreační turistiky po místním okolí. Trasa je zatím neznámá, avšak určitě bude i tentokrát pěkná. Tímto zveme všechny příznivce této akce, ať 16.4. v 9:00 jsou připraveni na startu, který je jako vždy U Magerů.
482540-top_foto1-ky3gp.jpg
Akce na březen 2017

1.3.2017- Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
3.3.2017- Schůze výbroru,Hasičská zbrojnice 18:00.

Hasičský ples 2015 aneb Brukaňské žabičky

dancers2.png
Je pátek 9.ledna a na šichtě odpočítávám každou minutu do konce směny .Dneska se to neskutečně táhne, ale těším se na večer, protože dnes je tu po roce čekání náš hasičský ples.Po příjezdu z práce vytahuji svůj vycházkový oblek a vypráším z něj všechny moly.Dnes to bude určitě parádní.
Kapacita sálu U Magerů byla opět vyčerpaná do posledního místečka, lístky se prodávaly asi týden před plesem a okamžitě byly pryč. Začátek je stanoven na 19:00, avšak Já a má drahá polovička vyrážíme o něco dříve, abychom stihli obhlídnout terén a zabrat ty nejlepší fleky na sezení.Lidé se trousí velmi pozvolna, ale aspoň si můžeme v klidu prohlídnout nejnovější módní trendy, které teď momentálně ve světě frčí. Přece jen tato významná akce je srovnatelná s předáváním Oscarů či Zlatých slavíků.Jde vidět, že spousta dam si dala opravdu záležet a vhodným výběrem outfitu strávily nemalou část svého dne. Program zahajuje proslovem starosta hasičů Láďa Vrubel a také pár vět přihodí velitel Dan Kusák. Letos jsme se vrátili ke staré ověřené klasice a k tanci a poslechu zahraje opět kapela Blankyt. Ples zahajují tradiční písní ,,Kdepak ty ptáčku hnízdo máš‘‘. Ze začátku nás trápí výpadky elektřiny, které se v zápětí daří opravit. Před devátou nám na stůl přistává večeře,je to celkem chutné, ale,, porca jak pro vrabca‘‘.Na druhou stranu je to pochopitelné, protože s plným žaludkem se blbě trsá.
Před desátou se chystá zlatý hřeb večera! A to naše super scénka, kterou od listopadu poctivě cvičíme v sálu U Magery. Vymysleli jsme, že se dáme na synchronizované plavání. Nápad dobrý, ale náročný na nácvik. Nejdříve jsme museli zvolit vhodnou muziku. Konečný remix s Waldou Matuškou a dalšími byl perfektní.Hlavním choreografem byl zvolený Brzda, protože prý to mají u policajtů povinné chodit do kroužku synchronizovaného plavání, aby utužovali kolektiv.Ale zpět, takže se scházíme v té malé šatně vedle pódia a soukáme se do jednodílných dámských plavek,koupacích čepic a županů.František jako uvaděč, vyvolává v lidech v sále eufórii, která bohužel přehlušuje hudbu a my neslyšíme začátek a vycházíme pozdě.Já osobně jsem z toho začátku trochu rozhozený, ale koordinátor Brza rozdává pod plachtou jasné povely a rychle se vracíme do tempa.Ke konci už bylo jasné, že sice to nebylo bůhví jak dokonalé,ale i tak sklidíme velký úspěch.Na oslavu našeho triumfu, Matys přináší do šatny mezi deset polonahých chlapů patnáct Rumů.
Po půlnoci přišla na řadu tombola, letos jsem chtěl tu lopatu na sníh co tam byla, ale bohužel smůla. Tak jsme s Moňou aspoň vyhráli prací prášek a Kávu.Pak se už jen trsalo .Někteří tanečníci by v klidu strčili do kapsy Patrika Swayzeho z Hříšného tance.Blankyt to balí asi ve tři ráno a lidi se pomalu rozcházejí k domovům.Bylo to zase fajn, ale to je snad vždycky.Nejbližší hasiči pořádaná akce je Velikonoční pochod, který se koná v neděli 5.4.2015.Sraz u Magery viz. Kalendář akcí.Pojďme všichni!
Ples_SDH_Kanovice_2015_001.jpg
Ples_SDH_Kanovice_2015_009.jpg