Hasičský kroužek
Zdravověda, základ každého hasiče! V kroužku se děti učí i první pomoci.
P_20170922_170709.jpg
Akce na říjen 2017

4.10.2017- Školení výjezdové jednotky,Hasičská zbrojnice 18:00.
6.10.2017- Schůze výbroru,Hasičská zbrojnice 18:00.
6.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
13.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
20.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
27.10.2017- Kroužek MH, Hasičská zbrojnice 16:00.
bezec3.jpg
Po jednoleté výluce, která byla způsobená nepřízní počasí se vrací tolik oblíbená Brukaniáda. Naplánovanou ji máme na poslední prázdninovou sobotu od 16 hodin na Mezi lesí.S Davidem se telefonicky domlouváme a dáváme si sraz na zahrádce U Magiča. Dohodli jsme se , že letošním tématem budou celebrity.Máme spoustu různých nápadů na parádní disciplíny, ale od některých však záměrně upouštíme ,bo prý tam budou i děti .Ono není těžké na toto téma něco vymyslet, přece jen inspirace v TV či bulvárních plátcích typu Blesk, Rytmus života a dalších je opravdu mnoho, například Ornella s Koktou jsou vděčným tématem stejně jako Rychtář s Macurou a Džambulkou. Naše disciplíny jsou veskrze založeny na každodenních peripetiích, které české celebrity absolvují, tedy hlavně vhodný výběr outfitů, různé focení a hlavně zábavy na párty.Nakonec máme vymyšleno pět disciplín a myslím, že jsou docela vtipné.Týden před akcí se scházíme opět v kavárně U Magery , dolaďujeme vše potřebné a dáváme vše na schválení Danovi a Jaromírovi.
V den konání mám obavu o množství přihlášených družstev.Poslední dobou je nadlidský výkon přesvědčit čím dál více lenivé lidi, aby šli soutěžit.K mému překvapení má František, jako hlavní delegát zapsáno 7 družstev! Máme mírné zpoždění, protože po telefonu přihlášené družstvo nestíhá začátek na 16:00. Vše nakonec doháníme a běžkyně s pochodní ukrytá v lese dostává pokyn, aby slavnostně zapálila uzák a Brukaňský oheň.
Soutěže jsou hodně vyrovnané, jde vidět, že soutěžící se s rolí celebrity vyrovnávají velmi dobře.Rozhodující bude zřejmě hod vajíčkem, jediná disciplína, která už je jakousi doktrínou a nemění se v závislosti na tématu.Zaslouženě a dle jasně daných pravidel, vítězí domácí družstvo Brukaňců ve složení: Hrdý, Nohejl, Adamus.Na druhém místě se umísťují borci z Horních Bludovic pod názvem Horňáci.A třetí, bronzovou příčku ukořistilo družstvo ostravsko-orlovské pod názvem Fanklub Hanky Zagorové.Ceny předal osobně sám král Morous I.
Zábava pak plyne svým tempem a mnoho lidí využívá možnost občerstvení z našeho uzáku. Dnes jsou v nabídce Maňasy a klobásky.
Stánek s výčepem balím asi kolem půl druhé v noci.Vše zamykám do Avie, dobrá zpráva je, že na ranní úklid nám zbylo spoustu piv v rozpité bečcce, a tak bude ,,spravoč‘‘ jak se říká, zajištěn!
17.01.2015 11:40:25